hliníkové vestavby do aut

Hliníkové střechy a jejich výhody

Materiálů, které se používají na střechy a střešní krytiny je celá řada. Nejčastější rozdělení je na plechové střechy a střešní krytiny a na střešní krytiny z keramických materiálů, jako je tradiční pálená střešní taška nebo dřevěné šindele. Každá ze střešních krytin má svoje výhody i nevýhody.

Podívejme se blíže na specifika plechové střechy či střešní krytiny.

 

Plechové střešní krytiny

 

Právě plechové střechy bývají nejsnadnějším a nejlevnějším řešení střechy. Důvod je především nízká hmotnost takové střechy a velice jednoduchá montáž. Při instalaci plechové střešní krytiny nepotřevujete žádné speciální nářadí nebo pomůcky a její montáž zvládne každý šikovný řemeslník.

Pokud se rozhodnete pro hliníkovou střešní krytinu, nebude ji muset ani ošetřovat žádným nátěren a tato střešní krytina vám vydrží téměř neomezeně dlouho. Hliníková střešní krytina má navíc tu výhodu, že je velice lehká a nepotřebuje tedy příliš robustní konstrukci. Můžete ji instalovat na běžnou střechu ze střešních latí nebo podbitou běžnými prkny.

 

Samotná instalace hliníkové střechy je jednoduchá, tato střešní krytina se dodává v předem přuípravených pásech a na střechu se připevůje běžnými kotvicími pomůckami. Vzhledem ke své nízké hmotnosti je tato střešní hliníková střešní krytina mezi stavebníky velice oblíbená. Další výhodou je její naprostá bezúdržbovost – tuto střešní krytinu nemusíte natírat. Pokud potřebujete barevnou variantu této střešní krytiny, můžete zvolit některé již předem barvené odstíny hliníkové střechy. Není tak probém přizpůsobit barvu střechy vaší fasádě nebo potřebám na barevnost střechy.

 

Hliníkové střechy jsou jedny z nejpoužívanějších plechových střech a střešních krytin vůbec.